Kada i kako ste zakoračili u svijet medija?
Oduvijek sam željela biti novinarka. Tokom srednje škole sam pisala za školske novine, a na drugoj godini fakulteta sam vidjela oglas u Oslobođenju, tražili su mlade novinare i novinarke, pa sam se prijavila. Tu sam kratko radila u Sarajevskoj hronici, ali zbog obaveza na fakultetu nisam mogla nastaviti. Kasnije sam vidjela oglas u lifestyle magazinu koji se zvao Magazine, primljena sam. Nakon nekog vremena dali su mi da uređujem stranice mode i ljepote. Osam godina kasnije, nastao je Fashion.Beauty.Love magazin.
Jedna ste od prvih žena koja je prije 6 godina odlučila samostalno pokrenuti svoj magazin (printano i online izdanje) i u tome uistinu uspjela, zanima nas kako je to bilo učiniti tada, a kako je to danas?
Kad je riječ o magazinima, časopisima, mediju, mislim da nema velike razlike kad je on počeo sa radom, ako imate dobar i zanimljiv sadržaj, on će uvijek naći put do svojih čitatelja i čitateljica. Možda je danas to malo teže, jer smo zatrpani brojnim tekstovima, informacijama i video sadržajima, teško je zadržati pažnju, ali to ne znači da IKRE magazin koji postoji četiri mjeseca ne može biti jednako dobar ili bolji od nekog medija koji je kreiran prije deset godina. Dobar sadržaj uvijek, ali uvijek nađe svoj put.
Da li se teme koje obrađujete u Fashion.Beauty.Love magazinu, mogu svrstati u posebnu filozofiju življenja?
Ne bih baš to tako rekla. Lifestyle magazini nam obično nameću svoje neke filozofije življenja, nameću nam kako bismo trebali živjeti, plasiraju nam sliku idealnog života, idealnog tijela, idealne porodice…
FBL to ne radi, jer znamo da je ralnost totalno drugačija, posebno sad za vrijeme pandemije. Ne stvaramo sliku idealne žene, super žene koja ima vremena da bude uspješna poduzetkinja, da rodi troje djece, pri tome da ima savršeno tijelo, jer trči svaki dan, ide u teretanu i zdravo se hrani, navečer ima vremena za svoje prijateljice s kojima uživa u blagodetima francuskih vina, te da nakon svega ima vremena da se naspava, jer je beauty sleep jako važan za blistav ten. Randi Zuckerberg je to lijepo objasnila – ne treba upadati u zamku, imate posao, spavanje, porodicu, fitness i prijatelje, izaberite troje, niste robot, ne možete sve to stići.

Tako da mi kroz FBL platformu nikome ne govorimo kako treba živjeti, pišemo o lijepim stvarima, širimo pozitivnu energiju, a puštamo svakome da izabere za sebe šta ta osoba misli da je najbolje ili šta je u mogućnosti trenutno.
Kakva je danas medijska slika Bosne i Hercegovine kada je riječ o mjesečnim izdanjima?
S obzirom na krizu, online mediji su procvjetali, a prinatni su u drugom planu, ne samo kod nas, nego i u čitavom svijetu.

Kako gledate na budućnost specijaliziranih magazina kao što su to lifestyle, beauty, modni?
Kako sam gore spomenula, najbitniji je dobar i zanimljiv sadržaj, on će uvijek imati svoje čitatelje ili gledatelje, ako je riječ o videu. Pandemija nam je pokazala da možemo bez 869 modnih kombinacija u svom ormaru, te da materijalne stvari nisu bitne. A u kakvoj formi će biti magazini i mediji? Ne znam, ja sam osoba koja je 1995. kucala na pisaćoj mašini svoje radove, nisam iz imućne porodice i nismo imali računar, danas u džepu imam mobitel, te koristim društvene mreže da plasiram sadržaj. Šta nas čeka u budućnosti, ne znam.

Kako izgleda jedan radni dan urednice jednog od najprepoznatljivih lifestyle magazina u BiH?
Ništa spektakularno. Obično ljudi zamišljaju urednike i urednice lifestyle magazina na nekom gala prijemu sa čašom martinija u ruci. Ni prije korone nije bilo tako, a posebno sad nije tako. Već sam više od 20 dana u izolaciji i neću vam reći da moj dan izgleda tako što sam uradila jogu, popila čaj, pa sjela za laptop da radim, a u međuvremenu sam upisala tri kursa stranih jezika i u pauzama čitam neku super pametnu knjigu. Probudim se i dugo sjedim na terasi na suncu, imam sreće da sam u jednoj kući sa velikom terasom. Pijem kafu i slušam zvukove grada, malo radim, gledam filmove. Jučer sam čitav dan čistila, pa sam napravila sirnicu i onda se sjetila da trebam poslušati jedno super zanimljivo predavanje putem Zoom aplikacije i onako čupava i bez šminke sjela da poslušam, naravno, nisam upalila kameru.
Koji su Vaši planovi za budućnost?
Sad mi je pao na pamet jedan meme koji se vrtio po Facebooku. Na kojem piše: When someone asks where you think you will be in 10 years, a ispod je fotografija iz filma Clerks, sjede Jay i Silent Bob, i Jay kaže: Lady, look at me. I don’t even know where I am half the time.
Baš tako, zaista ne znam, malo se plašim šta će nam donijeti vrijeme nakon pandemije, ali nema nazad, samo treba ostati zdravog srca.